Одноразове добровільне декларування дивідендів отриманих за кордоном

Одноразове добровільне декларування  дивідендів отриманих за кордоном

Підготовлено бухгалтером-експертом Аудиторського Контролю Україні  у  м. Одеса
Корнован Мойсєєнко Лариса

Відповідно до статті 171 Податкового кодексу України платник податків самостійно несе відповідальність за перерахування коштів та подачу декларації до податкового органу.

Сума доходу з джерел за межами України перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Податкова декларація платниками податку на доходи фізичних осіб подається за звітний період, – 1 календарний рік, до 1 травня року, що настає за звітним.

Сума податку встановлюється відповідно до правил та ставок, які діяли на момент нарахування доходів.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у податковій декларації.

Згідно з українським Податковим кодексом, фізична особа – резидент України зобов’язаний розрахувати, задекларувати та/або сплатити податок на такі види доходів:

  • Доходи, отримані з джерелом походження в Україні.
  • Іноземні доходи – доходи, отримані з джерел за межами України.

    Іноземні офіційні документи користуються доказовою силою офіційних документів на території України за умови їх засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

Відповідно до частини другої статті 3 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, дотримання процедури проставлення апостиля не може вимагатися державами-учасницями Конвенції, якщо існують угоди між двома або декількома державами, які відміняють або спрощують дану процедуру або звільняють сам документ від легалізації;

    Апостиль на документах можна зробити лише на території України, посольства апостиль на документах не проставляють.

Без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори.

Інформація щодо застосування міжнародних договорів України про правову допомогу в частині, що стосується скасування вимоги легалізації офіційних документів, виданих компетентними органами Договірних Сторін, міститься у листі Міністерства юстиції України. За умови наявності консульської легалізації, якщо вони складені на території держав, з якими Україна не має вищезазначених договорів.

Таку довідку потрібно легалізувати, перекласти на українську мову, нотаріально завірити переклад і лише потім надати контролюючим органам в Україні

 

Щодо ставки податку з доходів фізосіб. Отже, ставка податку з доходів фізичних осіб становить 18% від бази оподаткування. А ставка податку з доходів, отриманих як дивіденди по акціях, у результаті володіння корпоративними правами, нарахованими нерезидентами, встановлюється в розмірі 50% від загальної ставки податку.

Додатково (тимчасово, до завершення реформи Збройних Сил України) був введений військовий збір у розмірі 1,5%.

Дивіденди, отримані з джерел походження за межами України, підлягають обкладенню наступними податками:

  • податок на доходи фізичних осіб в розмірі 9% від прибутку;
  • військовий збір – 1,5% від прибутку.

Тому, Аудиторський контроль України радить завчасно підготуватись та зважити всі аргументи. Варто відзначити, що навіть    запровадження в Україні так званої нульової декларації не дасть змогу в більшості країн, довести правомірність отриманих доходів та наявних активів, що може призвести до блокування рахунків та арешту цих активів за кордоном.

Вже сьогодні, легальність походження коштів стає дуже важливим чинником при придбані майна, розміщені коштів в банку або побудові власного бізнесу. У зв’язку з цим варто попередньо оцінити всі ризики та отримати фахову допомогу.

l.kornovan@auditcontrol.com.ua

 

Штрафи за порушення застосування РРО /ПРРО
Ваш коментар

Залиште відповідь зараз

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *