Як уникнути шахрайства при оренді квартири

розміщено в: Новини, Публікації

Останнім часом все частіше і частіше виникає ситуацій, пов’язаних з різними махінаціями при здачі квартир в оренду. Саме оренда житла залишається благодатним полем для діяльності шахраїв. Незважаючи на багато застереження, велика кількість людей, бажаючих орендувати житло, трапляються на виверти шахраїв.

Знаючи трохи правил, це допоможе вам уникнути злощасних мереж і не залишитися «з носом» і не допустити серйозних помилок.

Звертаючись в інформаційні агенства за допомогою, за певну плату такі агенції надають базу з адресами і телефонами власників квартир, які здаються в оренду. Однак телефонуючи дані телефони, люди у відповідь отримують несприятливі відповіді на кшталт: «квартира вже здана» або «житло не здається і ніколи не здавалося» і все в цьому роді. На жаль, притягнути до кримінальної відповідальності таких аферистів досить складно. Адже з самого початку, клієнт сплачує не за підбір житлової площі, а всього лише за інформацію, а вона вже не обов’язково повинна повністю відповідати реальності.

Ще одним видом шахрайства полягає в тому, що людина знімає квартиру ніби як у господарів, а через деякий час виявляється, що вони взагалі не є господарями даній житлоплощі. Таким чином, шахраї самі знімають житло на кілька днів або тижнів, а потім під виглядом господарів перездають його, бере з орендарів передоплату і просто зникають. Щоб уникнути подібного виду шахрайства необхідно вимагати, щоб орендодавець пред’явив свій паспорт з реєстрацією за даною адресою або ж документи, що дають права на дану площу.

Щоб не попастися «на вудку» шахраїв, перш ніж укласти угоду з оренди житла, потрібно обміркувати всі деталі. Слідкуйте, щоб всі необхідні для цього документи були в порядку. Перевіряти і законність діяльності ріелторів або ж агентства по нерухомості. Варто задуматися чи варто знімати житло, коли вартість за оренду підозріло низька. Або ж фірма, що пропонує послуги з оренди житлової площі вказує невелику винагороду за свої послуги.

Орендуючи квартиру, краще укласти з власниками письмовий договір, в ньому відобразити такі дані як: стан квартири, меблів, порядок по оплаті за оренду житлової площі, за комунальні послуги, а так само порядок знаходження в ній гостей, тварин і т. п.