Як не попастися на вудку недобросовісного ріелтора

розміщено в: Новини, Публікації

Останнім часом зачастили випадки обману при операціях з нерухомістю, її оренді, а також на етапах пошуку нерухомості.
Переглядаючи оголошення з продажу нерухомості необхідно як слід «фільтрувати» всі оголошення. Тому як з мільйона опублікованих, насправді тільки відсотків 20-25 є реальними.

Отже, на що звернути увагу, щоб не потрапити «в пастку» «чорних» ріелторів? Зараз звичайно на вулиці не лихі дев’яності, коли на кожному кроці проводилися «каламутні» операції з нерухомістю, але і зараз ніхто від подібних випадків не застрахований.

Відразу обмовимося, що у таких ріелторів розроблений не один десяток схем «роботи» і відбирання грошей у людей, проте існують все-таки кілька певних схем, за якими вони можуть діяти.

  1. Накрутка вартості за спиною продавця.

Ріелтор, який представляє інтереси продавця нерухомості, накручує за спиною продавця реальну вартість квартири, і проводячи таким чином аукціон серед покупців, в наслідок вибирає того, хто готовий заплатити більшу суму. Найчастіше це відбувається тоді, коли в договорі купівлі-продажу не вказується реальна вартість угоди і коли продавець повністю віддає всі справи, пов’язані з продажем квартири, в руки ріелтора.

  1. Гра на юридичних тонкощах укладання договіру.

Договір спочатку складається таким чином, щоб його з легкістю можна було визнати недійсним з двосторонньою реституцією. Діє схема за принципом: договір визнається недійсним, покупець повертає квартиру продавцю, а продавець (він може бути в змові з ріелтором) повертає гроші покупцеві. А суть тут в тому, що знову ж сума в договорі купівлі-продажу вказується набагато менша, ніж реальна сума, за яку була куплена квартира. Здебільшого, за довідкою з БТІ вказується просто балансова вартість квартири.

  1. Завищені розцінки.

Чорний ріелтор, працюючи в хорошому агентстві з відмінною репутацією, діє за спиною у свого начальства. Він використовує базу агентства, завищуючи ціни і залишаючи собі частину прибутку.

У будь-якій ситуації, що стосується придбання нерухомості, будьте обережні і уважні і звертайтеся до перевірених фахівців.