Все про субсидії

розміщено в: Новини, Публікації

Сьогодні кожен другий українець замислювався над оформленням субсидій, тому як підвищені тарифи на комунальні платежі мало кого влаштовують. Однак не кожен знає, кому призначається субсидія, які потрібно зібрати документи і куди звертатися.

З травня 2015 року в Україні почали діяти нові правила оформлення. Про те, кому призначається, як розрахувати обов’язковий платіж, терміни оформлення і інші питання розглянемо нижче.

1. Кому призначається субсидія.

Сьогодні на оформлення субсидії може претендувати кожна людина (сім’я), якщо протягом року ніхто з членів сім’ї не скоював одноразової покупки на суму понад 50 розмірів прожиткового мінімуму, що на сьогоднішній день не перевищує 58000 грн.
Право на субсидію мають сім’ї, які володіють автомобілями і декількома житловими приміщеннями. А також люди, які орендують житло. Однак в цьому випадку необхідно надавати договір оренди і відкритий орендарем рахунок на оплату коммунальнх послуг.
Якщо ваша сума щомісячних витрат на комунальні послуги перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу, ви також маєте право на субсидію.

2. Як оформити субсидію.

Для оформлення субсидії необхідно надати два документа в місцеве управління праці та соцзахисту населення за місцем реєстрації (соцзабез), одним з яких є заява про надання субсидії, а другий-декларація про доходи та витрати особи, яка подає на субсидію.

3. Термін оформлення субсидії.

Рішення про надання або відмову субсидії приймається протягом 10 днів після подачі всіх документів і отримання даних від комунальних служб.

4. Термін, на який надається субсидія.

Субсидія надається на термін 12 місяців. Після закінчення терміну, переоформляти субсидію як було раніше, не доведеться. Вона продовжується автоматично.

5. За яких обставин припиняється виплата субсидії.

Субсидія перестає виплачуватися в тому випадку, якщо людина, що її отримує, перестає оплачувати обов’язковий розмір платежу. Виняток становлять випадки, коли відбувається затримка виплат пенсії або заробітної плати. Ще однією підставою для припинення виплати субсидії, як уже згадувалося, є приховування людиною своїх додаткових доходів, про що стане відомо соцпрацівникам.