Ситуації, при яких банк буде блокувати видачу готівкових коштів

розміщено в: Новини, Публікації

Не так давно в силу вступили нові умови Нацбанку, які максимально уважно змусять банки ставитися до ситуацій такого роду, коли людина потенційно може займатися переведенням у готівку «чорних» грошей. Тепер українські банки будуть ретельніше проводити моніторинг випадків переведення в готівку.

Давайте розглянемо докладніше, за яких же обставин банк може заблокувати видачу готівкових коштів з карти.

1. У разі якщо ви систематично знімаєте з карти кошти в розмірі понад 150 тисяч гривень. Під словом «систематично» мається на увазі зняття коштів физ.лицами, яке відбувається щодня після нарахування суми від значної кількості контрагентів на карту або ж на наступний день у відділеннях банкоматів або через касу банківської установи.
Виняток становлять доведені випадки на законне отримання коштів (наприклад, кошти на проходження лікування).

2. Якщо ви намагаєтеся перевести такі ж підозрілі суми на розрахункові рахунки підприємств. Виняток становлять оплата за навчання, законні покупки та інші витрати з наведеними доказами.

3. Надходження на рахунок фізособи платежів з призначенням «поворотна фінансова допомога» за договором позики між фізичною та юридичною особою і т.д.

4. У тому випадку, якщо на ім’я власника карти малозабезпеченого шару населення (безробітні, студенти, пенсіонери) стали надходити великі суми коштів, що значно перевищують їх можливі заробітки і виплати.

5. Відправлення грошей з призначенням платежу “під звіт”, тобто кошти виділяються під конкретні покупки, після чого відбувається миттєве зняття грошей.

6. У разі, якщо компанія, яка переводить кошти, зареєстрована менш або близько року, в ній одну особу є одночасно засновником і керівником (або бухгалтером), а перед відкриттям рахунку в банку в компанії змінилися власники.

У перерахованих вище випадках, а також інших підозрілих випадках банк має право на «заморожування» коштів та блокування видачі готівки в касах і банкоматах.

Далі представник банку повинен зв’язатися з власником карти і запросити детальну інформацію з доказами про мету цієї операції.

І тільки якщо людина надасть всі оригінали підтверджуючих документів на зазначені суми грошей, банк має право розблокувати видачу грошей.