Судовий збір 2016 року

розміщено в: Новини, Публікації

У зв’язку з затвердженням нового розміру заробітної плати в Україні станом на 1 січня 2016 року, КабМін збільшив ставки судового збору.

Нові ставки судового збору, а саме:

  1. За подачу позовної заяви немайнового характеру юридична особа або фізична – підприємець, повинен буде заплатити розмір судового збору в розмірі 1378 грн, тобто розмір мінімальної заробітної плати. Фізична особа 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 521, 20 коп.
  2. Якщо відбувається подача позовної заяви майнового характеру, з юридичної особи або фізичної – підприємця стягується плата в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, проте не менше 1378 грн. З фізичної особи 1 відсоток від ціни позову, але не менше 521 грн. 20 коп.
  3. При подачі позовної заяви про розірвання шлюбу, судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що станом на січень 2016 року дорівнює 521 грн.20 коп.
  4. Судовий збір при розділі майна після розірвання шлюбу дорівнює 1% від ціни позову, але не менше 552 гривень і не більше 4134 гривень судового збору.
  5. При подачі апеляційної скарги сума судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
  6. А ось при подачі касаційної скарги розмір судового збору становить відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
  7. Заяви про перегляд судового рішення до Верховного суду України -130% ставки судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

За подачу нерезидентами позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір може сплачуватися в іноземній валюті з урахуванням офіційного курсу гривні, встановленого Нацбанком на день оплати.

Пільги зі сплати судового збору також діють. Від сплати такого збору звільняються:

– Позивачі при подачі стягнення аліментів,

– Позивачі, які відшкодовують шкоду, завдану каліцтвом або іншими заподіяння шкоди здоров’ю,

– Інваліди ВВВ,

– Інваліди 1 та 2 груп, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи,

– Учасники бойових дій, Герої України у справах, пов’язаних з порушенням їх прав.

– Позивачі при стягненні заробітної плати та відновлення на роботу.

Слід також зазначити, що якщо в позовній заяві немайнового характеру представлені два і більше вимог, то судовий збір справляється за кожну вимогу.