У зв’язку з затвердженням нового розміру заробітної плати в Україні станом на 1 січня 2016 року, КабМін збільшив ставки судового збору.
Нові ставки судового збору, а саме:
- За подачу позовної заяви немайнового характеру юридична особа або фізична – підприємець, повинен буде заплатити розмір судового збору в розмірі 1378 грн, тобто розмір мінімальної заробітної плати. Фізична особа 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 521, 20 коп.
- Якщо відбувається подача позовної заяви майнового характеру, з юридичної особи або фізичної – підприємця стягується плата в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, проте не менше 1378 грн. З фізичної особи 1 відсоток від ціни позову, але не менше 521 грн. 20 коп.
- При подачі позовної заяви про розірвання шлюбу, судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що станом на січень 2016 року дорівнює 521 грн.20 коп.
- Судовий збір при розділі майна після розірвання шлюбу дорівнює 1% від ціни позову, але не менше 552 гривень і не більше 4134 гривень судового збору.
- При подачі апеляційної скарги сума судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
- А ось при подачі касаційної скарги розмір судового збору становить відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
- Заяви про перегляд судового рішення до Верховного суду України -130% ставки судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
За подачу нерезидентами позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір може сплачуватися в іноземній валюті з урахуванням офіційного курсу гривні, встановленого Нацбанком на день оплати.
Пільги зі сплати судового збору також діють. Від сплати такого збору звільняються:
– Позивачі при подачі стягнення аліментів,
– Позивачі, які відшкодовують шкоду, завдану каліцтвом або іншими заподіяння шкоди здоров’ю,
– Інваліди ВВВ,
– Інваліди 1 та 2 груп, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи,
– Учасники бойових дій, Герої України у справах, пов’язаних з порушенням їх прав.
– Позивачі при стягненні заробітної плати та відновлення на роботу.
Слід також зазначити, що якщо в позовній заяві немайнового характеру представлені два і більше вимог, то судовий збір справляється за кожну вимогу.