Стажування за посадою , яка передбачає матеріальну відповідальність

розміщено в: Новини, Публікації

Кожна друга посада вимагає відповідальності в більшій чи меншій мірі. Що говорити про стажистів – практикантів, коли люди з досвідом часом теж допускають помилки. У нашій статті ми більш детально розглянемо, яким чином підприємству брати на роботу стажиста, чи оплачувати період стажування, укладати договір на матеріальну відповідальність.

Перед тим, як прийняти на роботу стажиста, підприємство повинно визначитися, з якою метою воно приймає стажиста. Тут два варіанти: або стажист просто напрацьовує навички по одержуваної спеціальності, або крім отримання досвіду ще виконує професійні роботи на основі поставлених завдань.
При прийомі стажиста на роботу керівник підприємства підписує договір про прийняття на стажування. Укласти договір про матеріальну відповідальність не можна, тому як договір про прийняття на стажування передбачає виникнення офіційно-правових відносин.

В такому випадку керівник підприємства призначає керівника стажування, який розробляє програму роботи для стажиста.

Праця стажиста: оплата і облік

Якщо стажист прийшов на роботу з причини набуття досвіду і профроботи стажистом не виконуються, то виплати по оплаті праці не передбачені, тому як стажист просто набирається досвіду.
У тому випадку, якщо стажист виконує профроботи, виплати по оплаті праці йому повинні нараховуватися. Згідно ст. 29, ч.3 Закону про зайнятість, стажиста слід віддячити за його трудові успіхи і досягнення згідно з установленими нормами оплати праці.
 
 
 
Після закінчення стажування керівник підприємства складає висновок про результати. У ньому вказуються дані про виконані роботи, оцінка виконання робіт, компетентність стажиста. У трудову книжку вноситься запис про проходження стажування на підприємстві незалежно від того, чи буде продовжувати подальшу співпрацю стажист з підприємством чи ні.