Що буде з мешканцями, які не оформили ОСББ?

розміщено в: Новини, Публікації

Не так давно мешканці багатоквартирних будинків зіткнулися з таким питанням, що ЖЕКи більше не будуть обслуговувати будинки і виконувати житлово-комунальні послуги. А по тому, мешканцям необхідно створювати “Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», простими словами ОСББ. Для багатьох жителів України цей процес зараз незрозумілий, виникає безліч питань, але незнання закону не звільняє від його виконання.

Деякі з правознавців стверджують, що мешканці багатоквартирних будинків взагалі не обов’язкові створювати ОСББ. Законом передбачений варіант управління будинком «без утворення юридичної особи». Але такий крок обмежує їх можливості капітальних ремонтів, і відстоювання своїх прав з надання якісних комунальних послуг. Звичайно, в такому випадку ніхто не забороняє жителям самостійно збирати гроші на капітальний ремонт, але укласти договір на його проведення не маючи статус ОСББ буде складно. Але такий крок обмежує їх можливості капітальних ремонтів, і відстоювання своїх прав з надання якісних комунальних послуг.

Якщо жителі багатоквартирного будинку самі не визначили форму управління до 1 липня 2016 року, їм загрожує наступне:
• Місцеві органи виконавчої влади за власною ініціативою призначають керуючого будинку.
• Договір на утримання будинку в такому випадку укладають не власними жителі, а знову ж таки, органи виконавчої влади.
• Компанія, яка буде «надавати послуги з управління будинком» зможе встановити за цю «важку роботу» тарифи на свій розсуд.

Договір з жителями полягатиме терміном на 1 рік. І після закінчення цього терміну, такий договір буде продовжений, якщо за місяць до його закінчення не буде письмової відмови.

Єдиний порятунок тут, створювати власні ОСББ, в яких жителі зможуть встановлювати власні тарифи і розумно витрачати кошти на ремонт. Але часу на роздуми залишається не так вже й багато.