Шахрайство з платіжними картами

розміщено в: Новини, Публікації

Пластикова платіжна карта на сьогоднішній день залишається невід’ємною частиною життя кожного другого українця. Це і зрозуміло. Нею можна замінити готівку, а також проводити будь-яку оплату не виходячи з дому. Правда для цього вам знадобиться ще наявність комп’ютера і вільний доступ до мережі Інтернет.

Існує велика кількість способів шахрайства з банківськими картами. Банкомат же в свою чергу залишається однією з найпопулярніших мішеней для шахраїв.

Один з найпростіших і розповсюджених способів- це заклеювання частини банкомату прозорим скотчем, на що ви відразу не звертаєте увагу. Намагаєтеся зняти гроші, а гроші не виходять. Ви ругаетесь на зламаний банкомат, забираєте свою карту і йдете. А слідом за вами до банкомату підходить шахрай, який спостерігав за тим, що відбувається з-за кутка, і забирає ваші гроші.

Тому, проводячи операції зі зняття грошових коштів, оглядайте попередньо зовнішній вигляд, зокрема кеш-диспенсер, банкомату.

Ще одним способом шахрайства з банківськими картами є перехоплення інформації. Спосіб є досить новим, проте в Україні вже зафіксовані такі випадки. Суть такого способу шахрайства полягає в просверленні невеликої дірки в банкоматі під отвором для прийому платіжних карт. У неї вставляють обладнання для копіювання інформації з кредитних карт. Зовні дірку в банкоматі маскують за допомогою наклейок.

Також шахраї вдаються до зараження вірусами банкоматів. Заражений банкомат може видавати гроші, захоплювати карти або відключати датчики, що сигналізують про несанкціоноване використання пристрою.

Останнім часом все більше набирає обертів такий спосіб шахрайства як виманювання у користувачів номерів кредитних карт і паролів під виглядом співробітників банку. Також зловмисники часто змушують жертв здійснювати операції, які призводять до списання коштів в банкоматах або онлайн.