Відмінності малого і середнього бізнесу

розміщено в: Новини, Публікації

Всі чули про такі поняття як «малий бізнес» і «середній бізнес». Коли підприємець реєструє свою фірму, в заповненні анкети є графа, яка визначає який бізнес регістріруется- «малий» або «середній».

Чим же відрізняються ці два бізнесу між собою?

Щоб зрозуміти до якого бізнесу відноситься фірма, потрібно врахувати ряд факторів.

До одного з них відноситься кількість персоналу, що працюють на фірмі. Якщо на підприємстві працюють 16-100 чоловік, таке підприємство слід відносити до «малому бізнесу». Понад 101 людини-до середнього бізнесу. Фірми, де чисельність працівників не перевищує 1-15 співробітників вважається мікропідприємств і відноситься також до малого бізнесу.

Другим фактором, який враховується, є дохід від реалізації товарів або послуг / вартість активів. Ці значення встановлює Податковий Кодекс з періодичністю в п’ять років.

Малий бізнес.

На підприємствах, що належать до малого бізнесу, кількість працівників обчислюється не сотнями, а десятками. Тут є більш чи менш сформована корпоративна структура і регулювання бізнес-процесів.
До суб’єктів малого підприємництва відносяться всі індивідуальні підприємці і юридичні особи, які мають середньорічну чисельність працівників не більше 50 осіб.

Середній бізнес.

Говорячи про середній бізнес, ми розуміємо, що це підприємство з чисельністю робочих місць в кілька сотень. У таких компаніях спостерігається вже чіткий і регулярний менеджмент, підтримувати який легко через відносно невеликих розмірів компанії.