Податкова накладна: округлення показників в окремих графах

розміщено в: Новини, Публікації

Податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів / послуг.
Загальний обсяг поставки за операціями з постачання товарів / послуг, передбачених в податковій накладній, відбивається у відповідних рядках V – IX розділу А такої податкової накладної та складається з суми показників рядків графи 10 розділу Б залежно від коду ставки, зазначеного в графі 8 розділу Б , а суми ПДВ за такими операціями відображаються в рядках III і IV розділу а в залежності від ставки податку і визначаються шляхом множення обсягів поставки (рядки V і VI розділу а) на ставку податку (20 відсотків і 7 відсотків відповідно).
Загальна сума ПДВ за операціями з поставки товарів / послуг, передбачених в податковій накладній, відображається у рядку II розділу А і визначається як сума рядків III і IV розділу А. Загальна сума коштів, що підлягає сплаті, відображається у рядку I розділу А і визначається як сума загальних обсягів поставки і загальної суми ПДВ (рядок II розділу А + рядки V – VIII розділу А; в разі здійснення звільнених операцій – рядок I розділу А дорівнює рядку IX розділу А).
При цьому всі графи податкової накладної, які мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками і не визначені обмеження за кількістю знаків, яке можуть містити після коми кількісні показники, які вказуються в графі 6 податкової накладної.
Так, зокрема, загальний обсяг поставки товарів / послуг, операції з поставки яких оподатковуються за ставкою 20 відсотків, відображається у рядку V розділ А податкової накладної та складається з суми показників рядків графи 10 розділу Б, в яких у графі 8 розділу Б. вказано код ставки «20».
При цьому сума ПДВ за такими операціями відображається у рядку III розділ А податкової накладної та визначається шляхом множення показника рядка розділу V А такої накладної на ставку 20 відсотків.
Таким чином, для правильного заповнення податкової накладної необхідно чітко дотримуватися порядку заповнення податкової накладної, а саме ПДВ становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів / послуг (а не вираховується з неї).
Одночасно повідомляємо, що УКРІНФОРМ забезпечена можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних, в окремих графах яких є певна розбіжність за рахунок округлення вартісних показників.