Декларація іноземних доходів

розміщено в: Новини, Публікації

Як показує статистика, громадяни України досить часто отримують доходи за межами України. Зовсім не важливо, чи дістався вам спадок від далеких родичів або ви їх заробили на тимчасовому заробітку, але всы іноземні доходи повинні декларуватися.

 

При отриманні іноземних доходів громадянином України, які підлягають оподаткуванню, незалежно яким шляхом ці доходи отримані, сума доходів повинна бути включена до загального річного оподатковуваного доходу. Тобто громадянин України повинен подати річну декларацію та сплатити податок на доходи фізичних осіб. У даній статті мова йде про оподаткування іноземних доходів саме фізичних осіб – резидентів України. Тобто осіб, які мають місце проживання в Україні. При цьому заповнюється додаток Ф3 до нової форми декларації, де відображається сума на доходи фізичних осіб, певна Податковим Кодексом України.

 

Однак у платника податків є можливість зменшити суму річного оподаткування на суму податків, сплачених за кордоном. Для того, щоб податки, сплачені за кордоном були зараховані, платнику податків необхідно надати довідку про суму, сплачених податків, а також про базу або об’єкт оподаткування. Подібну довідку видає державний орган країни, а потім за допомогою консульської установи України у відповідній країні довідка легалізується.

 

Потрібно звернути увагу на той факт, що сума податку, сплаченого за межами України не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.