Типова форма договору оренди землі

розміщено в: Новини, Публікації

Типова форма договору оренда землі вдосконалена урядом 23 листопада 2016 року. Згідно з прийнятим документом фізичні та юридичні особи при підготовці договорів оренди землі будуть витрачати менше часу і коштів за рахунок можливості укладення договору оренди на кілька земельних ділянок одного орендодавця.

Крім того, постанова приводить у відповідність Типову форму договору оренди землі до вимог законодавства, зокрема в частині встановлення терміну оренди земель сільськогосподарського призначення не менше 7 років, а в разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – не менше 10 років.

Актом передбачено, що обидві сторони повинні узгодити між собою тільки такі моменти, як: об’єкт оренди, термін дії договору оренди, орендна плата із зазначенням суми, індексації, способу і умов розрахунків, термінів, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Незважаючи на те, що договір оренди набирає чинності з моменту його підписання сторонами, земельну ділянку, що є предметом даного договору, вважається переданим орендодавцем орендарю з моменту державної реєстрації права оренди. І саме з цього моменту орендар землі державної або комунальної власності набуває обов’язку сплачувати до бюджету орендну плату.