Що краще: везти гроші в банк або залишати під подушкою?

розміщено в: Новини, Публікації

«Бачить око, та зуб не йме» – ця крилата і всім відома фраза як не можна до речі відноситься до сьогоднішнього стану в банках. Адже за останні роки півтора велику кількість клієнтів залишилися без своїх коштів. І при цьому в принципі змін в законодавстві не було потрібно, а всього лише виконання всіх законів.
 
Всіх нас цікавить один питання- що робити зі своїми заощадженнями, щоб не потерять- віднести на збереження в банк або зберігати «під подушкою?
 
Кабмін вирішив трохи змінити закони. Ось які зміни відбулися:
 
1. Тепер банки зобов’язані вести базу даних для контролю коштів всіх вкладників.
2. Тепер керівники та посадові особи банків будуть призиватися до кримінальної відповідальності. Причиною тому може послужити донесення неправдивої інформації про вкладників або умисне видалення бази даних, тобто всієї тієї інформації, яка ідентифікує особу.
3. Умови, при яких банк буде визнаний неплатоспроможним набагато посилили.
4. Збільшено термін ліквідації банків до 5-ти років (замість 3-х).
 
Але якщо Ви все ж зважитеся, сьогодні віднести свої кошти в банк краще вимагати від фінансової установи підписання договорів поручительства керівництвом банку за повернення Вашого вкладу, а також оформлення договору застави або іпотеки майна банку або третіх осіб в забезпечення вкладу. Тільки таким чином на сьогодні можливо більш-менш ще гарантувати повернення переданої банку суми.