Що чекатиме єдинників при введенні у 2018 році податку на виведений капітал

розміщено в: Новини, Публікації

12 червня 2017 року у Мінфіні відбулося чергове засідання з питаня запровадження податку на виведений капітал щодо обговорення взаємовідносин платників податку на виведений капітал з платниками єдиного податку.

В ході засідання було піднято питання реформування спрощеної системи оподаткування (ССО), а саме зменшення гранично допустимого річного обсягу доходу для платників єдиного податку ІІІ групи з 5 до 3 млн грн і обмеження перебування на ССО юр.осіб.

На обговорення було винесені 4 питання:

1) критерії перекваліфікації цивільно-правових відносин ФОПів платників єдиного податку з юридичними особами платниками ПнВК у трудові відносини;

2) зовнішньоекономічна діяльність платників єдиного податку ІІІ-IV груп;

3) кваліфікація закупівлі послуг у платників єдиного податку;

4)підвищення порогу обов’язкової реєстрації платниками ПДВ з 1 до 3 млн грн.

 

1) Розробники концепції ПнВК пропонують запровадити ряд критеріїв, за якими цивільно-правові відносини між ФОПами платниками ЄП та юрособами платниками ПнВК можуть бути перекваліфіковані у трудові.

Серед цих критеріїв:

  • одержання ФОПом понад 85% усього задекларованого доходу від однієї особи;
  • виконання ФОПом обов’язків, аналогічних обов’язкам посадових осіб юридичної особи; підпорядкування ФОПа робочому часу юридичної особи;
  • відсутність у ФОПа власного приміщення; використання ФОПом матеріальної бази юридичної особи;
  • наявність у минулому трудових відносин між юридичною особою та ФОПом, тощо.

 

Якщо до ФОПа одночасно можна застосувати 4 або більше критеріїв, виникає підстава перекваліфікувати господарські відносини у трудові. Критерії не застосовуватимуться тільки до ФОПів, які мають 10 і більше оформлених працівників. 

 

2) У разі здійснення зовнішньоекономічної діяльності та проведення контрольованих операцій між платником ЄП ІІІ або IV групи на користь нерезидента – платника ПнВК в сумі понад 10 млн грн., такий платник ЄП має сплатити ПнВК без реєстрації платником цього податку.

 

3) Закупівля послуг у пов’язаних осіб, у тому числі платників єдиного податку, є об’єктом оподаткування ПнВК – положення, яке не викликало зауважень учасників засідання.

 

4) Розробники ПнВК пропонують підняти поріг обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 1 до 3 млн грн на рік, пояснюючи тим, що проти більшого підвищення заперечує МВФ.