Податок на нерухомість

розміщено в: Новини, Публікації

Як вже стало всім відомо, з 1 липня 2016 року, громадяни України зобов’язані платити податок на нерухомість. Після отримання повідомлення і квитанції з сумою податку, українці протягом 60 днів з моменту отримання такого повідомлення повинні сплатити податок. Подібний податок буде сплачуватися один раз на рік.

 

З прийняттям Закону №909, яким було внесено зміни до Податкового кодексу в питаннях оподаткування житлової площі, податком будуть обкладатися тільки ті квадратні метри, які перевищують встановлену законом норму.

 

Потрібно відзначити, що податок на нерухомість стосується не тільки житлових площ (будинки, прибудови, квартири, дачні будинки), а й нежитлові площі. Серед них – гаражі, офісні будівлі, склади і промислові приміщення, казино та інші будівлі.

 

Власники житлових квартир, площа яких 60 кв.метрів і більше, а також будинків загальною площею 120 кв.метрів і більше зобов’язані платить податок на нерухомість. Ті, у чому володінні знаходиться площу понад 300 і 500 в.метров сплатять податок, розмір якого становить 25 тис. грн.

 

Найбільше доведеться віддати в державну казну за ті площі, які здаються в оренду.

 

Ставку податку місцеві ради можуть встановити самостійно (від 0 до 3% від мінзарплати). Так, 1% від мінімальної зарплати з кожного метра будуть стягувати в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві, 2% – в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах .